1Minuutjes winnen radioprijs Prix Europa

30-10-2012

De radioserie 1Minuutjes (NTR) heeft in Berlijn de Prix Europa gewonnen, de prijs voor het Beste Radiodrama van Europa in 2012.

De 1Minuutjes zijn gemaakt door een groep onafhankelijke radiomakers, die hierbij samenwerking zochten met theatermakers, schrijvers en musici als Spinvis, Ted van Lieshout, Simon van der Geest en Het Speeltheater Holland.

De 1Minuutjes, bedoeld voor kinderen tussen 8 en 12 jaar, zijn te horen op NTR Kinderwebradio en op de website van Het Klokhuis.

De jury roemt het feit dat de makers “er in slagen om in 1 Minuut hele romans te vertellen en werelden te openen in een afgewogen combinatie van poëzie, filosofie en storytelling. Iedere aflevering is kort, maar zeer compleet, en prachtig uitgevoerd en vormgegegeven”.

De makers
Katinka Baehr, Maartje Duin, Lotte van Dijck, Carolien Euser, Bente Hamel, Tjitske Mussche, Laura Stek, Stef Visjager, Nyk de Vries.

Eindredactie
Katinka Baehr, Stef Visjager

De 1Minuutjes zijn een Productie van Radiomakersdesmet i.s.m. de NTR. Ze kwamen tot stand met steun van het Mediafonds.

Hier zijn de 1 Minuutjes te beluisteren (klik).

UITZENDING GEMIST
Naar uitzendinggemist.nl Uitzending Gemist