Het Klokhuis Tijdlab in Beeld en Geluid

25-09-2012

Eind oktober opent Beeld en Geluid in Hilversum, speciaal voor kinderen van 7 tot 12 jaar, een paviljoen over het thema ‘tijd’. Beeld en Geluid werkt daarvoor nauw samen met de redactie van Het Klokhuis (NTR).

Dit paviljoen, Het Klokhuis Tijdlab, wordt een vast onderdeel van de Beeld en Geluid Experience. De redactie van Het Klokhuis denkt mee over de inhoud en draagt bij aan de creatie ervan.

In het Klokhuis Tijdlab wordt kinderen gevraagd na te denken over hun toekomst. Zaken als hoe woon je, wat eten we en hoe verplaatsen we ons dan komen daarbij aan bod. Bekende presentatoren en drama-acteurs uit de serie Het Klokhuis fungeren bij de opdrachten als gids en inspireren de bezoekers, zoals dat ook op televisie gebeurt. Het NTR-programma informeert al bijna 25 jaar kinderen over de wereld om hen heen. Het programma maakt kinderen nog steeds nieuwsgierig en beantwoordt aan die nieuwsgierigheid.

Kinderen denken mee
Het Klokhuis Tijdlab is een compleet nieuw paviljoen in de experience van Beeld en Geluid. Omdat het programma zo’n kritische en specifieke doelgroep heeft, is er een kinderpanel in het leven geroepen. Dit kinderpanel bestaat uit een enthousiaste groep kinderen van BINK kinderopvang uit Hilversum. Zij zijn nauw betrokken bij de ontwikkeling van het paviljoen en op diverse momenten in het creatieproces wordt hen gevraagd mee te denken en hun mening te geven.

De opening van Het Klokhuis Tijdlab staat gepland op woensdagmiddag 31 oktober.

UITZENDING GEMIST
Naar uitzendinggemist.nl Uitzending Gemist